
Aleksib:n NAVI nousi tuoreimmalla HLTV.orgin maailmanlistalla kärkipaikalle. Nousu mahdollistui sunnuntaina tulleen Esports World Cupin myötä.
Suomalaistähti on saanut tiiminsä aivan uskomattomaan lentoon, sillä keväällä tullee Major-voiton kylkeen tuli toinen merkittävä turnausvoitto, kun NAVI kaatoi sunnuntaina G2 Esportsin Esports World Cupin finaalissa.
Nyt menestys näkyy myös rankingissa, sillä HLTV.orgin tuoreimmassa listauksessa kärkipaikalla majailee Natus Vincere. Kyseessä on ensimmäinen kerta lähes kahteen vuoteen, kun organisaatio nousee ensimmäiseksi. Samalla se on ensimmäinen kerta, kun Aleksib:n tiimi on kärjessä.
Suomalaisittain listauksesta tekee entistä komeamman se, että Jimpphatin tähdittämä MOUZ on 2. sijalla. Aikaisemmin kärjessä ollut Spirit löytyy puolestaan 3. sijalta ennen Vitalitya ja G2 Esportsia.
Joukkueet: Natus Vincere











