Tilastot sen paljastavat – Aleksib ollut ENCElle todellinen mörkö

OG Aleksib

OG:n Aleksib ei ole vielä kertaakaan hävinnyt entiselle seuralleen ENCElle, joka potki suomalaistähden ulos kokoonpanosta reilu vuosi sitten.

Aleksib:n johtama OG on ehtinyt kohtaamaan kahdesti ENCEn ja molemmilla kerroilla voitto on mennyt kansainväliseen joukkueen nimiin.

Voitot ovat olleet varmasti äärimmäisen herkullisia OG:n pelin sisäisenä johtajana toimivalle Aleksib:lle, jonka potkut aiheuttivat karmea kohun viime syksynä.

Kaiken lisäksi tilastoja tutkimalla voi todeta, että OG:n suomalaistähti on pystynyt molemmilla kerroilla ENCEä vastaan huimaan suoritukseen.

HLTV:n nostamassa tilastossa käy ilmi, että suomalainen on pelannut tänä vuonna TOP30-joukkueita vastaan keskimäärin 0.98 ratingilla. Kuitenkin kahdessa ENCE-pelissä rating on ollut korkeampi kuin mitään muuta TOP30-jengiä vastaan.

Hurjalla 1.18 ratingilla operoinut Aleksi Virolainen onkin saanut koneesta kaiken irti juuri entistä seuraansa vastaan.


Pelaajat:
Joukkueet: ,