Tempin valmentaja Slaava ”Twista” Räsänen ilmoitti, että joukkue testaa Otto ”ottob” Virtasta ja Olli ”sLowi” Pitkästä.
Suomen CS-skenessä on tapahtumassa isoja muutoksia, sillä huhujen mukaan HAVUn joukkue on menossa uusiksi. Alunperin epäiltiin, että Otto ”ottoNd” Sihvo ja Olli ”sLowi” Pitkänen olisivat jättämässä joukkueen. Viimeaikaisten tietojen perusteella ottoNd saattaisi kuitenkin olla jäämässä tiimiin ja Joona ”Sm1llee” Holmström olisi puolestaan lähtemässä.
Nyt ainakin toiseen väitteistä saatiin vahvistus, sillä tempin valmentajana toimiva Twista kertoi Twitterissä, että joukkue testaa ottob:tä ja sLowia tällä hetkellä. Samalla varmistui myös se, että suomalainen huippuvalmentaja on jäämässä tempiin, vaikka häntäkin vietiin huhuissa HAVUun.
Aleksi ”allu” Jallin uusi projekti temp on polkenut paikallaan ja tulokset ovat olleet vaisuja. Nyt joukkue hakee uusia tuulia, kun kokeneempi sLowi ja nuorempi tulevaisuuden tähti ottob liittyvät remmiin. Joukkueen kaksi muuta pelaajaa ovat Lasse ”ZOREE” Uronen ja Tony ”arvid” Niemelä.
Pelaajat: allu,sLowi,Twista
Joukkueet: HAVU,temp