DreamHack Masters Winter 2020 – otteluohjelma, kaavio ja ENCE

ENCEn GODSENT ENCE IEM Beijing DreamHack Masters Winter

DreamHack Masters Winter 2020 -turnaus tarjoaa viihdettä joulukuun ensimmäiselle viikolle ihan roppakaupalla. Tässä otteluohjelma ja kaavio turnaukseen!

Mukana Euroopan turnauksessa nähdään yhteensä 16 joukkuetta. Vaikka kyseessä on Euroopan maanosan turnaus, niin sisään on päässyt Eurooppaan kovien matsien perässä matkustaneet Liquid ja FURIA. Suomalaisittain suurin mielenkiinto kohdistuu ENCEn otteisiin, sillä suomalaisorganisaatio lähtee jälleen uudistuneella kokoonpanolla taistelemaan menestyksestä.

Tämän lisäksi suomalaispelaajien otteista päästään nauttimaan myös muiden joukkueiden riveissä, sillä turnauksessa nähdään mukana Otto ”ottoNd” Sihvon edustama c0ntact sekä Jesse ”zehN” Linjalan edustama GODSENT.

DreamHack Masters Winter 2020 – otteluohjelma:

Maanantai 30. marraskuuta:

Klo 14:00 Heroic – c0ntact

Klo 14:00 FaZe – Spirit

Klo 17:30 Astralis – GODSENT

Klo 17:30 Liquid – mousesports

Klo 21:00 Complexity – ENCE

Klo 21:00 Cloud9 – Gambit

Tiistai 1. joulukuuta:

Klo 14:00 G2 – Sprout

Klo 14:00 FURIA – North

Klo 17:30 Häviäjien ottelu – Heroic/c0ntact – FaZe/Spirit

Klo 17:30 Häviäjien ottelu – Complexity/ENCE – Cloud9/Gambit

Klo 21:00 Voittajien ottelu – Heroic/c0ntact – FaZe/Spirit

Klo 21:00 Voittajien ottelu – Complexity/ENCE – Cloud9/Gambit

Keskiviikko 2. joulukuuta:

Klo 14:00 Häviäjien ottelu – Astralis/GODSENT – Liquid/mousesports

Klo 14:00 Häviäjien ottelu – G2/Sprout – FURIA/North

Klo 17:30 Voittajien ottelu – Astralis/GODSENT – Liquid/mousesports

Klo 17:30 Voittajien ottelu – G2/Sprout – FURIA/North

Torstai 3. joulukuuta:

Klo 14:00 Lower Semi-Finals

Klo 14:00 Lower Semi-Finals

Klo 17:30 Lower Semi-Finals

Klo 17:30 Lower Semi-Finals

Perjantai 4. joulukuuta:

Klo 14:00 Puolivälierä

Klo 14:00 Puolivälierä

Klo 17:30 Puolivälierä

Klo 17:30 Puolivälierä

Lauantai 5. joulukuuta:

Klo 14:00 Välierä

Klo 17:30 Välierä

Sunnuntai 6. joulukuuta:

Klo 17:00 Grand Final


Ottelut: