Flashpoint 2 – otteluohjelma, kaavio ja lohkot

valden ENCE OG Flashpoint 2

Flashpoint 2 -turnaus tarjoaa yhden vuoden suurimmista palkintopoteista, sillä jaossa on peräti miljoona dollaria.

Flashpoint 2 – mukana nähdään myös OG

Viime keväänä pelattu Flashpoint-turnaus tarjosi suomalaisittain huimia hetkiä, kun HAVU oli tekemässä suorastaan jättipaukkua. Lopulta HAVU sijoittui turnauksessa kolmanneksi, mikä palkittiin upealla 100 000 dollarin palkintopotilla.

Uudella Flashpointin kaudella ei nähdä mukana suomalaisjoukkueita, mutta suomalaisväriä on kuitenkin todellakin tarjolla. Nimittäin turnauksessa on mukana sekä ottoNd:n edustama c0ntact kuin Aleksib:n johtama OG.

OG on ehdottomasti yksi turnauksen suurimmista voittajasuosikeista, joten siltäkin kantilta turnauksessa tullaan varmasti kokemaan ikimuistoisia hetkiä.

Tämän lisäksi mielenkiintoa tuo lisää Cloud9, joka esittelee suurelle yleisölle uudistuneen kokoonpanoonsa, johon on suorastaan valtavat odotukset.

Turnaus on käynnissä 10. marraskuuta – 6. joulukuuta välisenä aikana, joten otteluohjelma täydentyy aina pikku hiljaa turnauksen edetessä.

Lohkot:

A-lohko: fnatic, c0ntact, Dignitas, MAD Lions

B-lohko: Envy, forZe, BIG, MIBR

C-lohko: Cloud9, Virtus.pro, OG, Gen.G

Otteluohjelma:

10. marraskuuta:

Klo 15:00 Envy – forZe

Klo 18:00 BIG – MIBR

11. marraskuuta:

Klo 15:00 Dignitas – MAD Lions

Klo 18:00 fnatic – c0ntact

12. marraskuuta:

Klo 15:00 Cloud9 – Virtus.pro

Klo 18:00 OG – Gen.G

13. marraskuuta:

Klo 15:00 Voittajien ottelu – Envy/forZe – BIG/MIBR

Klo 18:00 Häviäjien ottelu – Envy/forZe – BIG/MIBR

14. marraskuuta:

Klo 15:00 Voittajien ottelu – fnatic/c0ntact – Dignitas/MAD Lions

Klo 18:00 Häviäjien ottelu – fnatic/c0ntact – Dignitas/MAD Lions

15. marraskuuta:

Klo 15:00 Voittajien ottelu – Cloud9/Virtus.pro – OG/Gen.G

Klo 18:00 Häviäjien ottelu – Cloud9/Virtus.pro – OG/Gen.G

19. marraskuuta:

Klo 15:00 A-lohko Consolidation Final

Klo 18:00 B-lohko Consolidation Final

20. marraskuuta:

Klo 15:00 C-lohko Consolidation Final

Klo 18:00 A-lohko Finaali

21. marraskuuta:

Klo 15:00 B-lohko Finaali

Klo 18:00 C-lohko Finaali

22. marraskuuta:

Klo 15:00 Last Chance -ottelu

Klo 18:00 Last Chance -ottelu


Ottelut: