HAVUn rosteri jälleen uusiksi – doto penkitti itsensä, entinen KOVA-peluri tilalle

ENCE doto

HAVUn rosteri ei löydä lainkaan oikeaa muottia, sillä organisaation pelaajisto kokee jälleen muutoksen, kun doto penkitti itsensä.

Vajaa kuukausi sitten HAVU nappasi rosteriinsa Banjon ja ottoNd:n. Moni varmasti oletti, että tällä lähdetään nyt hakemaan menestystä ja pitkäjänteisyyttä vaikean viime vuoden jälkeen. Toisin kuitenkin kävi, sillä HAVU ilmoitti torstaina, että doto on siirtänyt itsensä penkille. Näin ollen joukkue joutui nopealla tahdilla etsimään itselleen uuden IGL:n.

Korvaajaksi palkattiin ainakin hetkellisesti KOVAssa pelannut Airax, joka jäi loppuvuodesta työttömäksi KOVAn mentyä konkurssiin. Airax on ainakin tämän viikon otteluissa kehissä, jonka jälkeen asioista tiedotetaan paremmin.

Suomalaisjoukkueen pelit jatkuvat torstaina, kun tiimi ottaa osaa Elisa Invitational Winter -turnaukseen.

HAVUn IGL doto astuu sivuun


Pelaajat:
Joukkueet: