
Aleksi ”Aleksib” Virolaisen NAVI ja Jimi ”Jimpphat” Salon MOUZ hyppäävät askiin, kun Major-turnauksen kolmas vaihe polkaistaan käyntiin.
NAVIn ja MOUZ:n taival BLAST.tv Austin Major 2025 -turnauksessa pääsee käyntiin, kun karkeloiden kolmas vaihe alkaa. Joukkueita on jäljellä enää 16 ja näistä yksi tulee nostamaan tarunhohtoista pokaalia voiton merkiksi.
Tapahtuman jättimäinen ennakkosuosikki on Vitality, joka on ollut täysin pysäyttämätön koko vuoden ajan. Tilannetta helpottaa entisestään se, että joukkueen pahin haastaja Falcons epäonnistui pahasti ja kaatui jo ennen kolmatta vaihetta.
Suomalaisedusteisista joukkueista askin valtaa enimmäisenä MOUZ, joka pelaa kello 18:00 alkavassa ottelussa Virtus.pro:ta vastaan. Aleksib puolestaan johdattaa joukkueensa pelikentille kello 21:45, kun vastaan asettuu Nemiga. Avausottelut pelataan paras yhdestä -muodossa.
NAVI ja MOUZ aloittavat taipaleensa Major-turnauksessa
Jos kuva ei näy, voit katsoa sen painamalla tästä.
Pelaajat: Aleksib,Jimpphat
Joukkueet: MOUZ,Natus Vincere










