NAVI sai loistouutisia – s1mple palaa askiin pikavauhtia

majoreiden s1mple Natus Vincere NAVI

NAVI joutui ikävään tilanteeseen, kun ukrainalainen supertähti Oleksandr ”s1mple” Kostyliev joutui jäämään sivuun BLAST-turnauksen alkulohkosta.

Natus Vincere aloitti taipaleensa BLASTissa upeasti, vaikka tiimi pelasikin ilman supertähti s1mpleä. Ensimmäisessä ottelussa Complexity otti joukkueesta yllätysvoiton, mutta tämän jälkeen NAVI ei hävinnyt otteluakaan ja nappasi lopulta lohkovoiton.

Nyt joukkue sai myös loistavia uutisia sairastuvalta, sillä s1mple ilmoitti matkustavansa Tanskaan. Tämä tarkoittaa sitä, että AWP-tähti nähdään askissa pudotuspeleissä, jotka alkavat joukkueen osalta tulevana lauantaina 27.8.

Paluuottelun panokset ovat merkittävät, sillä voittaja etenee suoraan BLAST Premier Fall -turnauksen finaaleihin. Häviäjä puolestaan tipahtaa viiden muun kanssa Last Chance -stagelle, josta on jaossa kolme paikkaa finaaliturnaukseen.

NAVI saa s1mplen takaisin pudotuspeleihin

Jos twiitti ei näy, voit katsoa sen tästä.

Pelaajat:
Joukkueet:
Ottelut: