NAVI joutuu vetäytymään BLAST Spring Final -turnauksesta, koska organisaatiossa ei saatu kaikille viisumia Washingtonissa pelattavaan turnaukseen.
BLAST Spring Final pelataan Washingtonissa 7.-11.6. välisenä aikana. Kyseessä on todellinen huippuluokan turnaus, mutta valitettavasti yksi parhaimmista joutui vetäytymään sivuun. Nimittäin NAVI ei saanut viisumia kaikille Yhdysvaltoihin, joten tiimillä ei ollut muuta mahdollisuutta kuin jäädä pois.
Tilalle tulee Complexity, joka hävisi BLAST Premier Spring Groups -turnauksessa NAVIlle.
Complexitylle edessä on kiireiset viikot, sillä tiimi pelaa tätä ennen IEM Dallas -turnauksessa, jossa se kohtaa avausottelussa ENCEn.
NAVIn osalta seuraavat viikot ovat mielenkiintoiset, koska Majorit menivät penkin alle ja nyt vielä toinen takaisku perään. Voi ollakin, että rosterissa tullaan näkemään muutoksia ennen Counter-Strike 2 -pelin julkaisua.
Joukkueet: Natus Vincere
Ottelut: BLAST Premier Spring Final